Обережно: «ГРИБОК НІГ»!

Обережно: "ГРИБОК НІГ"!

О цій холодній порі року не потрібно забувати про те, що ноги, зокрема ступні, потребують особливої уваги. Великих прикрощів може завдати нам грибкове захворювання.

Я багато читала публікацій щодо лікування грибка, але хотілося б детальніше дізнатися про профілактику цього захворювання

Для уникнення цієї проблеми дотримуйся певних вимог:

  • насамперед щовечора мий ноги з милом або гелем для душа й насухо витирай рушником. Патогенні грибки «полюбляють» вологе середовище.
  • намагайся частіше міняти кімнатні капці, не зношуй їх до дір або ж час від часу мий капці, якщо це можливо
  • щодня міняй шкарпетки, а перед пранням обов’язково замочуй їх у воді на півгодини. В мильному середовищі грибки швидко руйнуються, взуття, яке ти носиш щодня, не повинно бути вологим. Для цього щовечора наповнюй його зіжмаканими газетами. Так ти швидше висушиш взуття і не зіпсуєш його, як це відбувається при безпосередньому контакті з, гарячою батареєю отоплення.

Я дуже боюсь підхопити грибок у басейні, але плавати полюбляю ще більше. Як мені бути?

Звичайно, в басейні, сауні, скрізь, де є вологе середовище, кількість грибків різко збільшується. Тому при відвідуванні таких місць необхідно користуватися спортивними індивідуальними) капцями, а під час прийняття душу не забувати ретельно намилювати Можна використовувати також спеціальний протигрибковий шампунь, особливо якщо в тебе раніше було грибкове захворювання.

Я дуже прискіпливо ставлюся до особистої гігієни, та нещодавно після важкої простуди помітила ознаки грибкового захворювання на ступнях, між пальцями ніг. Як таке можливо?

Справа в тому, що для розвитку цього захворювання важливо не тільки наявність спорів грибка в навколишньому середовищі (на вулиці — в грунті, в квартирі — на підлозі, килимах, паласах тощо), а й індивідуальна вразливість організму (часто буває на фоні дисбактеріозу — порушення нормального кількісного і якісного складу мікрофлори в кишечнику).

В мене дуже пітніють ноги, особливо взимку. Що робити? До того ж це все ще й супроводжується неприємніш запахом.

Спочатку виконуй прості вимоги щоденної гігієни ніг. Використовуй тільки бавовняні шкарпетки. Зверни увагу, чи не пітніють ноги більше, ніж звичайно, в якій-небудь конкретній парі взуття. Це можуть бути кросівки, черевики чи чобітки з синтетичних матеріалів, втому числі й супермодні, які виготовляють престижні фірми. До речі, підвищену пітливість може викликати і взуття з натуральної шкіри. В даному випадку подразником виступають речовини які використовуються для оброблення взуття.

Застосовуй після миття ніг спеціальну присипку. Якщо після прийняття мір покрашення не настане, тоді необхідно звернутися до дерматолога чи ендокринолога для виявлення причин підвищеної пітливості й зменшення її симптомів.


Рекомендуем
Call Now Button