Кріопластія як альтернативна терапія

Кріопластія як альтернативна терапія

Кріопластія — це відновлювальна і м’яко-стимулююча методика впливу низьких температур від +5 до -15 на шкіру і підлягаючі тканини. Кріотерапія сьогодні переживає своє друге народження. Утім, «новий» метод має довгу передісторію…

Криопластия

Вийшовши за рамки медицини і збагатившись новітніми технологіями, сьогодні кріотерапія займає гідне місце в естетичній косметології. Низькі температури застосовуються з метою загартування і лікування у вигляді короткочасних процедур загального і локального впливу (ванни, душі, вологі обгортання, компреси, зимові купання у відкритих водоймах), а також аплікацій льоду, холодних глиняних коржів, хлоретилу і т. ін. Гіпотермічні процедури викликають різні реакції організму. До первинних належать зниження температури тканин, уповільнення обміну речовин, звуження артеріол, зменшення споживання кисню. Вторинні проявляються уповільненням розвитку набряку, запального процесу, а також кровотоку, підвищенням в’язкості крові, гальмуванням відтоку лімфи, аналгезуючою дією, зменшенням нервової збудливості, підвищенням еластичності тканин.

Сьогодні всі ці ефекти вже досить добре вивчені і широко застосовуються для вирішення низки естетичних проблем, таких як розацеа, акне, себорея, рубці, в’янення шкіри та інші. Ступінь лікувального впливу низькими температурами залежить від швидкості і глибини охолодження. Чим рівномірніше ми здатні дозувати охолодження в тканині, тим більшого естетичного ефекту можна досягти. Також слід розрізняти деструктивний кріогенний вплив, спрямований на руйнування патологічних новоутворень, і стимулюючі методи, до яких, зокрема, можна віднести кріопластію, на якій ми зупинимося докладніше.

Декілька слів про кріодеструкцію. Це гіпотермічний вплив на тканини температури нижче -15, який спричинює їх дегідратацію, розриви біологічних фосфоліпідних мембран, денатурацію білків, облітерацію капілярів, ішемічний некроз. Перевагою цього методу можна вважати його локальний вплив — руйнування тканин в осередку ураження, незначна пері-фокальна реакція оточуючих тканин, відсутність кровотечі внаслідок гемостатичного ефекту заморожування, порівняно швидке загоєння осередків кріодеструкції без утворення грубих рубців і значних косметичних дефектів.

Кріопластія — метод естетичної косметологіі

Кріопластія на апараті Cryolift є одним з оригінальних методів естетичної косметології, розробленим Laboratoires Filorga.

Сьогодні це, мабуть, один з найдосконаліших видів anti-age терапії, що став квінтесенцією багаторічного досвіду лікувального кріогенезу і високих технологій.

Основу компактного і не потребуючого попередньої підготовки апарата складає так званий елемент Пельтьє. У 1834 році французький фізик експериментально довів: при проходженні електричного струму крізь місце спайки двох послідовно розташованих напівпровідників відбувається одночасне нагрівання одного зі спаїв і охолодження іншого. При постійній силі струму температура від 0 до -15 залишалася незмінною, отже вирішується одне з найбільш важких завдань кріотерапії — підтримання постійного температурного режиму.

На насадці апарата Cryolift оптимальна температура (-15) досягається у кілька секунд. У ділянці обличчя рухи робочою насадкою здійснюються за лімфо-дренажною схемою від центра до периферії. У момент нанесення кріогенного джерела на шкіру передача холоду здійснюється у двох напрямках: по поверхні й углиб тканин. Загалом конвекція і теплопровідність зумовлюють настання наступних основних ефектів:

  • аналгезуючий ефект — через блокування ноцирецепторів;
  • ефект парадоксальної вазомоторики. Спочатку спостерігається вазоконстрикція за рахунок рефлекторного порушення адренергічних симпатичних волокон, підвищується вміст норадреналіну, що призводить до рефлекторного вазоспазму. Потім відбувається парадоксальне розширення судин і активація мікроциркуляторного русла — реактивна гіперемія. Посилюється приплив артеріальної крові й оксигенація тканин, а також збільшується проникність судин, що уможливлює проникнення активних інгредієнтів у глибокі шари дерми за допомогою холоду — ефект кріодермофорезу;
  • паралельно відбувається розширення судин і в глибокорозташованих тканинах — м’язах і внутрішніх органах. Завдяки статичному тонусу мускулатури у відповідь на холод і поліпшенню оксигенації м’язової тканини досягається яскраво виражений і стійкий ліфтинговий ефект;
  • при локальному впливі холод також активізує сегментарно-рефлекторні реакції. Наприклад, аплікації на лобову ділянку викликають рефлекторну вазоконстрикцію шкіри кистей і передпліч.

Процедура кріопластії проводиться по біосинтетичному вітамінному коктейлі NCTF 135 гель, що створений на основі мезотерапев-тичного коктейлю NCTF 135, але призначений для зовнішнього використання. Однак він є лише базовим препаратом. Інший компонент, що бере участь у процедурі, залежить від програми лікування. Наприклад, при поєднанні з Еластин-гелем ми досягаємо ефект ліфтингу, з Кола-ген-гелем — ефект зволоження, а з ДНК-гелем — регенерації.

Тривалість процедури в ділянці обличчя становить 15-20 хвилин. Не рекомендується затримувати джерело холоду в одному місці понад 2 сек., щоб уникнути переохолодження. Після процедури кріопластії у пацієнтів формується постреактивна гіперемія з підвищенням температури шкірних покривів і активізуються метаболічні процеси. Перед процедурою необхідно ретельно зібрати анамнез, так само необхідно виключити гострі і хронічні запальні процеси в оброблюваній ділянці (гострі є абсолютним протипоказанням). Протипоказанням до процедури також може слугувати гіперчутливість до холодового фактора (так звана холодова алергія, параліч лицьового нерва), що все частіше спостерігається серед сенсибілізованого до багатьох алергенів населення, а також захворювання периферичних судин, хвороба Рейно, кріоглобулінемія, пароксизмальна гемоглобінурія.

Переваги кріопластії

  • фізіологічний, неінвазивний метод омолодження і реабілітації шкіри;
  • безпечність проведення в період активної інсоляції, у той час як мезотерапевтичні методики в даний період року при невірно призначеному догляді можуть спричиняти ускладнення у вигляді гіперпігментації;
  • високоефективний, адаптований до мезотерапевтичних програм. Дозволяє підтримувати і пролонгувати ефект курсу мезотерапевтичних процедур;
  • спеціально розроблений для пацієнтів, що мають протипоказання до мезотерапії, а також для проведення реабілітації, коли методом вибору є нетравматичні впливи;
  • фізіотерапевтичний, поліпшує проникність шкіри та забезпечує проникнення активних речовин у глибокі шари дерми.

Висновок

Отже, сучасний фізіотерапевтичний метод кріопластії є абсолютно безпечним і фізіологічним. Кріопластія рекомендується для профілактики і корекції процесів старіння, лікування дрібних і середніх зморщок, атонії шкіри, для поліпшення її рельєфу. Також кріопластію можна віднести до однієї з програм вибору як для підготовки, так і реабілітації після пластичних операцій, лазерних шліфувань і хімічних пілінгів. Особливої актуальності набуває вона в період ранньої реабілітації, коли застосування мезотерапевтичних та інших травматичних методик є неможливим. До того ж, цей метод є альтернативою мезотерапії у пацієнтів, яким остання протипоказана.


Рекомендуем
Call Now Button